SKLEP

kontakt@studiowiton.com

+48 797 709 568

+48 797 709 568

działalność gospodarcza

jednoosobowa działalność gospodarcza

ewidencja działalności gospodarczej

jak obliczyć ratę leasingu

©2024 Studio Witoń 

 

 


 

05 września 2022

Dlaczego warto sprzedawać odzież w sieci?

zdjęcie kobiet kupujących
Laptop e-commerce

Wszystko, co musisz wiedzieć, by prowadzić modną sprzedaż online.
Dowiesz się, dlaczego internet jest najlepszym miejscem do sprzedaży ubrań, jak założyć sklep online, gdzie zdobywać klientów i jak poradzić sobie z formalnościami.

 

Tak się rozwija branża modowa w e-commerce. 43 % tyle sklepów internetowych z ubraniami przybyło na platformie Shoper w 2021 roku.
Moda w e-commerce ma się wyśmienicie i ciągle się rozwija, co potwierdzają liczby. W kategorii Ubrania otwiera się najwięcej nowych e-biznesów. Na platformie Shoper sklepów internetowych z ubraniami przybyło w 2021 roku aż 43% – najwięcej ze wszystkich branż. W 2021 roku liczba transakcji w odzieżowych sklepach internetowych Shoper wzrosła o 21% w stosunku do 2020. Konsumenci coraz chętniej kupują ubrania właśnie w sieci, do czego zachęcają ich m.in. szeroki wybór produktów, szybkie dostawy, wygodne płatności i łatwe zwroty. 
Dodatkowo pandemia przekonała do zakupów online wielu sceptyków i miłośników galerii handlowych. Pokazała im, że shopping w internecie może być wygodny i bezpieczny, a do tego nieograniczony czasowo. Jeśli więc zastanawiasz się, czy internet to dobre miejsce na sprzedaż ubrań, to mamy krótką odpowiedź: najlepsze! Im prędzej z tego skorzystasz, tym szybciej zaczniesz zarabiać na własnym biznesie.

Dlaczego internet jest lepszy niż galeria handlowa?
Pandemia i ograniczenia w handlu w niedzielę pokazały, że to internet jest jedynym niezawodnym miejscem do prowadzenia biznesu. Kiedy sklepy stacjonarne i galerie handlowe są zamknięte, sklepy internetowe działają bez przeszkód, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W dodatku można je prowadzić z domu, z kawiarnii, znad morza, w górach czy w trasie kamperem. Wystarczy tylko połączenie z internetem. 

Sklep internetowy to:

 

 niższe koszty obsługi i utrzymania działalności niż przy sprzedaży stacjonarnej,

 24/7 dostępność dla klienta,

 większy zasięg,

 możliwość sprzedaży na terenie całego kraju i za granicą.

Sprzedajesz kiedy chcesz, gdzie chcesz i skąd chcesz!

Sklep online nie wymaga lokalu, a koszt oprogramowania jest nieporównywalnie mniejszy niż wynajmu butiku na miejskiej ulicy. Otwierając sklep w internecie, możesz działać lokalnie, ale sprzedawać - globalnie. Twoją ofertę mogą przeglądać klienci w Krakowie, Warszawie czy Poznaniu. Dzięki szybkim i wygodnym dostawom, możesz wysyłać towary zarówno na terenie Polski, jak i do innych krajów. Sklep internetowy umożliwi ci też pogodzenie pracy na etacie z rozwijaniem własnej działalności, co jest istotne na początku przygody z handlem online. 

Dlaczego warto mieć własny sklep internetowy?

 Własny sklep online to fundament,  na którym budujesz sprzedaż. Niezależnie od tego, czy dopiero myślisz o założeniu własnego biznesu, czy już sprzedajesz odzież w mediach społecznościowych czy na marketplace’ach, jedno jest pewne – ze sklepem internetowym będziesz działać skuteczniej. Sklep online to podstawa w budowaniu własnej marki oraz jej rozpoznawalności. To twoja wyjątkowa przestrzeń w internecie, w której odbiorcy mogą poznać ciebie, twoje produkty i stojącą za nimi ideę. Gdy połączysz to z profesjonalną obsługą, programami lojalnościowymi i personalizacją oferty, zyskasz świetne narzędzie do budowania relacji z klientami i kreowania ich pozytywnych doświadczeń.
Dzięki własnemu e-sklepowi zbierzesz zamówienia w jedno miejsce – nie będą rozproszone po różnych kanałach czy wiadomościach prywatnych. Łatwiej będzie ci też koordynować produkcję i wysyłkę zamówień. Ze swoim sklepem internetowy oszczędzasz cenny czas, który możesz wykorzystać na rozwój swojej pasji.

Co daje Ci własny sklep online?

 

⇒ Działasz pod własną marką i na własne konto.

⇒ Decydujesz o wyglądzie i zawartości e-sklepu.

⇒ Możesz rozwijać swój e-biznes w oparciu o nowoczesne narzędzia.

⇒ Sprzedajesz, nie posiadając nawet własnego towaru (dropshipping).

⇒ Masz dostęp do analityki strony oraz działań reklamowych – wiesz, co przynosi efekty.

 

Od czego zacząć?

Testujesz za darmo przez 14 dni.
Wbrew pozorom sprzedaż online wcale nie wymaga na start dużych zasobów ani własnego zaplecza technologicznego. Dzięki gotowym rozwiązaniom, oferowanym w formie abonamentu, jak Shoper, możesz założyć własny sklep niemal z dnia na dzień.

Zacznij od wersji próbnej sklepu (14 dni możesz ją testować bez opłat!) na stronie www.shoper.pl
Chwilę później otrzymasz dostęp do panelu administracyjnego, w którym dostosujesz sklep do swoich potrzeb: zarówno wizualnych, jak i produktowych. Z poziomu jednego, wygodnego panelu administracyjnego włączysz w swoim sklepie płatności bezgotówkowe, ustawisz opcje dostawy czy połączysz go z systemami magazynowo-księgowymi. Swój sklep obsłużysz na każdym urządzeniu, również tablecie lub smartfonie. To ważne zwłaszcza, gdy nie tylko sprzedajesz swoje produkty, ale także tworzysz je od podstaw i zwyczajnie nie masz czasu na siedzenie przed komputerem. 

 

 

Proszę o więcej informacji

kobieta kupiła filiżankę