SKLEP

kontakt@studiowiton.com

+48 515 180 937

+48 515 180 937

 - Creative Agency

działalność gospodarcza

jednoosobowa działalność gospodarcza

ewidencja działalności gospodarczej

jak obliczyć ratę leasingu

©2023 Studio Witoń 

krowa b2b

       W Grudniu 2021r. zwróciła się do nas firma Wood Shop aby powierzyć nam pracę nad wdrożeniem ich nowego flagowego projektu. Firma Wood Shop jest sporym graczem na rynku zabawek drewnianych w postaci placów zabaw. Eksportują swoje produkty z powodzeniem od lat na rynki europejskie takie jak Niemcy, Francja, Czechy, Rumunia, Belgia - lista jest długa.

Do roku 2022 głównym lejkiem sprzedażowym Wood Shop był model sprzedażowy B2B. W 2021 zarząd spółki postanowił wprowadzić na rynek z nową marką w typowy B2C czyli e-commerce. Od sklepu na platformie shoper po marketplace Allegro czy Empik. Na nasze nieszczęście markę próbowała wdrożyć już duża agencja reklamowa o.....pl, ale niestety  projekt został kompletnie położony na łopatki. Poza pięknie napisaną kampanią i zwykłym WooComercem na Wordpress nie zrobiono nic. 
Podsumuję to tak: Jeżeli ktoś będzie Ci życzył "Owocnego Dnia" to bym się grubo zastanowił nad biegiem wydarzeń które Cię czekają.
Sezon sprzedaży placów zabaw zaczyna się już w lutym, a więc mieliśmy 3 miesiące na budowę sklepu, kampanii oraz wdrożenie rozwiązań ERP. 

Wood Shop

Model biznesowy co to takiego?

Na samym początku należało przygotować nowy model biznesowy oraz zbudować, tak zwane, lejki sprzedażowe, opracować i przygotować kampanię reklamową Google ADS, Facebook oraz Allegro. To wszystko to proces, który trwa ponieważ nie ma złotego środka, który od razu zadziała i nada sens pompowaniu grubych pieniędzy w kampanię ADS, gdy one się uczą. No chyba, że mamy nieograniczony budżet - wtedy można wszystko. Trzeba mieć jednak na uwadze, że klient to nie "Krowa Dojna" i ma swoje oczekiwania. A więc trzeba być ostrożnym w swoich działaniach. 

   Kiedy lead trafia na twój sklep e-commerce?
      Tu model B2C wymaga od ciebie bezpośrednich działań: Sam musisz promować produkty w sklepie oraz budować świadomość marki na rynku. Minus tego jest taki, że trwa to długo i same kampanie Google Ads czy Allegro Ads lub Facebook nie wystarczą. Nie jesteśmy sami na świecie ze swoim produktem i każdy próbuje swoich sił w modelu B2C. Taki dilerem B2B jest w internecie B2C, także w nielicznych przypadkach potrafi sporo ci namieszać, jeśli zmieszasz model biznesowy B2B z B2C.
To odpowiedni czas aby powrócić do naszej historii z projektem Funky Combo. Decyzja zapadła i rozpoczęliśmy pracę nad wdrażaniem modelu B2C. Pierwszy miesiąc to prace nad analizą konkurencji oraz doborem odpowiednich fraz oraz słów kluczowych oraz utworzeniem wcześniej opisanych lejków sprzedażowych.
   Co to jest analiza konkurencji?
      Profesjonaliści korzystają z zaawansowanych narzędzi analitycznych Google Analytics, ale co zrobić, gdy marka wchodzi na rynek i nie ma żadnych danych analitycznych?
Z pomocą przychodzą inne narzędzia, takie jak programy do analizy Senuto, Semstorm Answer the Public, analizer słów kluczowych ADS. Nie ma jednego złotego środka. Wszystko trzeba samemu opracować i przemyśleć. A tu już wiele zależy od naszej wiedzy oraz kreatywności. Co więcej, od naszego doświadczenia. Programy same za nas wszystkiego nie zrobią.
Krok po kroku wdrażaliśmy ściśle określone plany, które szczegółowo zaplanowaliśmy i przedstawiliśmy na każdym etapie naszemu klientowi.
Zaczęliśmy prace nad budową sklepu na platformie shoper oraz jednocześnie powstawały marketplace takich jak Allegro oraz Empik.