SKLEP

kontakt@studiowiton.com

+48 797 709 568

+48 797 709 568

działalność gospodarcza

jednoosobowa działalność gospodarcza

ewidencja działalności gospodarczej

jak obliczyć ratę leasingu

©2024 Studio Witoń 

 

 


 

31 października 2022

Rozpocząłeś sprzedaż w sieci?

zdjęcie kobiet kupujących
Laptop e-commerce

     Pomyśl przez chwilę jak zwrócić na siebie uwagę. Jak wygląda proces tworzenia grafiki w sklepie internetowym? Co jest modne, a co niezbędne? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieli właściciele sklepów oraz szef zespołu grafików Shoper.

Wygląd ma znaczenie
 

     Zacznij od grafiki. Dlaczego jest ona taka ważna w sklepie internetowym dowiesz się z poniższego artykułu:
Właśnie rozpocząłeś swoją przygodę ze sprzedażą w sieci? Zgodnie z zapowiedziami zarówno analityków polskiej gospodarki, jak i zagranicznych specjalistów – e-handel w Polsce ma być w najbliższych latach jedną z najintensywniej rozwijających się branż. Można spodziewać się wielu nowych podmiotów, sporej aktywności zarówno biznesów rodzimych, jak i zagranicznych (choćby dzięki ujednoliceniu regulacji prawnych w oparciu o nową dyrektywę unijną).

Dlaczego warto zadbać o szczegóły?
Przygotowując sklep internetowy zadbaj o jego niebanalność, wyróżnij go na tle konkurencji. Zacznij od przygotowania rozwiązań graficznych. Logo, dobór kolorów, układ poszczególnych modułów na stronie to kluczowe elementy wpływające na wizerunek sklepu w sieci. Znacznie przyjemniej kupować w sklepie atrakcyjnym pod względem graficznym – jeśli dodamy jeszcze do tego obsługę na wysokim poziomie – sukces jest tylko kwestią czasu.

Od czego zacząć?

 

 Jak wygląda proces zamawiania i tworzenia grafiki w sklepie internetowym?

 Co jest modne a co niezbędne?

 Jak to pogodzić ze sobą?Mniej znaczy więcej!

Najczęściej zamawianymi dodatkami są wektorowe wersje logotypów, wysuwane widgety z różnego rodzaju treściami (np. facebook), a ostatnio bardzo popularne wśród naszych klientów stają się okna typu pop-up (np. z rabatem za zapisanie się do newslettera). Kwestię dodatków należy jednak dobrze przemyśleć. Każdy element zamieszczony w sklepie pełni określoną funkcję, daje konkretny efekt. To, co może podobać się właścicielowi, co ma konkurencja, co jest modne zamieszczone jednocześnie niekoniecznie zadziała pozytywnie. I tu po raz kolejny znaczenie ma doświadczenie i wyczucie grafika. Z naszej strony zamawiający zawsze może liczyć na sugestię rozwiązań, które warto zastosować, by sklep był nieprzeładowany, a jednocześnie zyskiwał to coś, co zostaje zapamiętane przez kupujących. Bo dużo, nie znaczy dobrze.


Liczą się detale.

 Własny sklep online to fundament,  na którym budujesz sprzedaż. Niezależnie od tego, czy dopiero myślisz o założeniu własnego biznesu, czy już sprzedajesz odzież w mediach społecznościowych czy na marketplace’ach, jedno jest pewne – ze sklepem internetowym będziesz działać skuteczniej. Sklep online to podstawa w budowaniu własnej marki oraz jej rozpoznawalności. To twoja wyjątkowa przestrzeń w internecie, w której odbiorcy mogą poznać ciebie, twoje produkty i stojącą za nimi ideę. Gdy połączysz to z profesjonalną obsługą, programami lojalnościowymi i personalizacją oferty, zyskasz świetne narzędzie do budowania relacji z klientami i kreowania ich pozytywnych doświadczeń.
Dzięki własnemu e-sklepowi zbierzesz zamówienia w jedno miejsce – nie będą rozproszone po różnych kanałach czy wiadomościach prywatnych. Łatwiej będzie ci też koordynować produkcję i wysyłkę zamówień. Ze swoim sklepem internetowy oszczędzasz cenny czas, który możesz wykorzystać na rozwój swojej pasji.

Grafika szyta na miarę

 

⇒ Działaj przemyślanie

⇒ Dobierz odpowiednią wagę i rozdzielczość zdjęć 

⇒ Wybierz efektowne grafiki i na temat

⇒ Ludzie kupują oczami

 

 

Stylowe trendy w projektowaniu

Trendy w grafice dla sklepów internetowych nie zmieniają się tak szybko, jak ma to miejsce w przypadku standardowych stron internetowych. Dominuje prostota, grafika ma przede wszystkim nie przeszkadzać w korzystaniu ze sklepu podkreślając jednocześnie istotne elementy identyfikacyjne konkretnej marki. 

Porównując rodzime projekty z zagranicznymi nie widać różnic w przygotowywaniu grafiki. Zarówno za granicą, jak w Polsce znajdziemy przedstawicieli każdego z możliwych stylów. Indywidualna szata graficzna nadaje charakter, tworzy niepowtarzalne miejsce, które klient powinien zapamiętać i dobrze kojarzyć.

 

 

 

Proszę o więcej informacji

kobieta kupiła filiżankę